Suche oko to już przeszłość

Uczucie piasku pod powiekami, zamglone widzenie, zaczerwienione oczy – te nieprzyjemne odczucia towarzyszą nam, gdy oczy nie są wystarczająco nawilżone czy wręcz przesuszone. Jak temu przeciwdziałać?

Klimatyzacja, centralne ogrzewanie, długie godziny spędzone przed komputerem – to czynniki wpływające na oczy w największym stopniu, a na oczy użytkowników soczewek kontaktowych jeszcze intensywniej. Obecnie są jednak sposoby na to, aby minimalizować suchość oka i są one dostępne dla każdego.

Krople do oczu

Najłatwiejszą formą nawilżenia i zarazem też najszybszą w działaniu, są krople do oczu. Zaaplikowane na oczy z soczewkami kontaktowymi, natychmiast niosą ulgę suchym oczom. Najważniejsze, to pamiętać, by kupować krople do oczu przeznaczone właśnie do użytkowania wraz z soczewkami kontaktowymi. Mają one lżejszą konsystencję, która nie tłuści soczewki i nie wpływa w sposób negatywny na widzenie. W taki sposób możemy bez przeszkód w każdym momencie dnia zakroplić oko i cieszyć się nawilżeniem oraz ulgą.

W zależności od marki kropli, mogą się one różnić wielkością oraz datą ważności. Warto na to zwrócić uwagę przy zakupie. Godnymi polecenia są z pewnością krople do oczu EyeLove Comfort 15 ml, które po otwarciu możemy aplikować aż przez dwa miesiące – to zdecydowany wyróżnik wśród innych podobnych produktów, gdyż większość kropli nadaje się do używania przez okres miesiąca. Innymi popularnymi produktami są krople do oczu Amo Blink Intensive Tears 10 ml, Hyal Drop Multi 10 ml, czy krople Renu Drops 8 ml.

Płyny pielęgnacyjne z hialuronianem sodu

Innym sposobem na utrzymanie większego nawilżenia soczewek jest stosowanie wraz z nimi płynu pielęgnacyjnego wielofunkcyjnego z hialuronianem sodu. Składnik ten występuje również w kroplach do oczu i ma właściwości nawilżające. Soczewka czyszczona i przechowywana w płynie zawierającym hialuronian sodu tworzy na oku warstwę nawilżenia, integrującą się w sposób naturalny z filmem łzowym – dzięki temu wzrasta poziom komfortu i wygody użytkowania soczewek.

Przykładem takiego płynu pielęgnacyjnego jest m.in. EyeLove Comfort PLUS, dostępny w trzech pojemnościach: 100 ml, 360 ml i 500 ml.

Uwodnienie soczewek

Jednym z parametrów wymienianych w opisie produktu jest poziom uwodnienia soczewki, który również może mieć wpływ na odczuwany komfort podczas użytkowania szkieł kontaktowych. Im wyższe uwodnienie tym lepszy komfort.

Soczewki jednodniowe

Jeśli często dokucza nam uczucie suchości oka, warto zastanowić się nad korzystaniem z soczewek jednodniowych. Codzienne korzystanie z nowej, świeżej pary soczewek może minimalizować ryzyko wysuszenia oczu, ponieważ szkło kontaktowe jest nowe i dużo bardziej wytrzymałe. Dodatkowe stosowanie kropli nawilżających do oczu pomaga zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia suchego oka do absolutnego minimum.